To już kolejna nagroda, która dołączyła do już imponującej kolekcji trofeów i kolejny jacht, który zasilił galerię sukcesów firmy Riva, legendarnej marki branży jachtingowej, istniejącej od ponad 170 lat.

W trakcie swojego światowego debiutu na Cannes Yachting Festival 2016 jacht 76’ Bahamas, będący nowym modelem zbudowanym w stoczni La Spezia należącej do Feretti Group, zdobył nagrodę „World Yacht Trophies” w kategorii „Best Exterior Design” dla jachtów o długości 50-80 stóp.

Ten nowy otwartopokładowy jacht został stworzony na platformie kadłuba modelu 76’ Perso coupe i posiada uznany system „Convertible Top”, stanowiący wyłączny patent Ferretti Group, który po raz pierwszy został zastosowany w jachcie 88’ Florida.

trofeumDołączając do grona dwóch bestsellerowych łódek zaprezentowanych we wrześniu poprzedniego roku, zdobywców nagrody „World Yacht Trophies 2015”, 76’ Bahamas potwierdza silną pozycję marki Riva jako lidera innowacji w ostatnich latach.

Jacht 76’ Bahamas, będący owocem współpracy pomiędzy Officina Italiana Design (Komisją Strategii Produktowej Ferretti Group) oraz Działem Inżynierii, łączy ducha jachtu otwartego oraz coupe w ramach jednego modelu, oferując łódź charakteryzującą się niepowtarzalnym pięknem, która jednocześnie wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Jest to arcydzieło inżynierii morskiej, które podbiło serce zarówno publiczności, jak i komentatorów.
„World Yacht Trophies” organizowany przez francuski magazyn „Yacht France” jest pierwszym konkursem w ramach nowego sezonu morskiego, stanowiąc idealną okazję do podziwiania wszystkich nowych modeli oraz innowacji technologicznych zaprezentowanych przez stocznie jachtowe na Lazurowym Wybrzeżu. Ceremonia rozdania nagród kończąca tegoroczny Cannes Yachting Festival odbyła się na plaży należącej do Intercontinental Carlton Hotel. Po zakończeniu uroczystości publiczność zgromadzona na słynnej promenadzie Croisette obserwowała paradę nowych jachtów, w której wziął udział drugi nowy model firmy Riva debiutujący w Cannes: motorówka Rivamare, która przez entuzjastów marki na całym świecie została z miejsca okrzyknięta mianem konstrukcji kultowej.