9 marca w Miami oficjalnie zaprezentowany został najnowszy model jachtu z serii flybridge – Riva Argo 90′.

Usprawniony, dynamiczny profil, futurystyczny design i niezwykle zaawansowane rozwiązania pokładowe. Przesiąknięty pięknem Argo przygotowuje się do szturmu na cały świat.

Riva 90 ‘Argo o długości 28,49 m łączy i wzmacnia serię flybridge wraz z Riva, 100’ Corsaro i 110 ‘ Dolcevita.

Sam jej widok jest magicznym przeżyciem. Po wejściu na pokład zdajesz sobie sprawę, dlaczego nowa generacja flybridgeów Riva jest obecnie bezkonkurencyjna – skomentował Alberto Galassi, dyrektor generalny Ferretti Group.

„Nazwaliśmy to po Argo, które było statkiem słynnych Argonautów i pierwszym statkiem, który przepłynął morza. To także włoska nazwa Argos, jednego z największych miast w Grecji. Dzięki innowacyjnemu wyglądowi i fantastycznemu połączeniu stylu, luksusu i technologii, Argo ustanowił nowy punkt odniesienia, który pokieruje Rivą i światem żeglarskim w niedalekiej przyszłości. ”

Nowy flybridge jest produktem partnerstwa między Officina Italiana Design (studio założone przez projektanta Mauro Micheli wraz z Sergio Beretta) a Komitetem ds. Strategii Produktów Ferretti Group (kierowanym przez inżyniera Piero Ferrari) i Działem Inżynierii. Właściwości aerodynamiczne profilu podkreśla szereg charakterystycznych cech takich jak duże okna kadłubowe, długie, przeszklone okna o pełnej wysokości na pokładzie i rufowe konstrukcje boczne ze szklanymi powierzchniami.

Po raz kolejny Riva pokazała swoją zdolność do innowacji dzięki modelowi, który doskonale ujmuje kwintesencję włoskiego know-how w dziedzinie żeglarstwa, z estetycznym wyglądem i doskonałymi cechami godnymi współczesnej legendy.